משלוח חינם

החלפות והחזרות חינם

 • שליח עד הבית -
  עד 4 ימי עסקים
  • בקנייה מעל 300 ₪ - חינם 
  • בקנייה עד 300 ₪ - 19 ₪
 • דואר רשום -
  • בקנייה מעל 70 ₪ - חינם
  • בקנייה פחות מ- 70 ₪ - 8 ₪
 • איסוף עצמי -
  בתיאום מראש - חינם

הכל על תכשיטי כסף

08/12/15

מה אומר המספר 925? ולמה אי אפשר לענוד כסף טהור? מסתבר שרובינו יודעים אך מעט על המתכת המהווה אחוז ניכר מהתכשיטים אותם אנו עונדים. מה מקורו של הכסף איפה בכלל הכל התחיל? הכל במאמר שלפניכם.
לו הייתם עונדים כסף טהור, סביר להניח שהוא היה נוזל עליכם. זו הסיבה שמוסיפים לתכשיטי הכסף אחוז מסוים של נחושת. סגסוגת זו היא הסגסוגת הנחשבת ליוקרתית ביותר ועל מנת לייחדה מסגסוגות אחרות ניתן לה מספר ייחודי. תכשיטי הכסף העשויים מסגסוגת זו מכונים "כסף סטרלינג" – כלומר, 92.5% כסף ו 7.5% נחושת. זו הסיבה שהמספר הייחודי שניתן לסגסוגת הינו 925. לכן, בכל פעם שתזהו את הכיתוב על תכשיט שברשותכם, דעו כי לא מדובר ב"כסף אמיתי" אלא בסגסוגת הכסף היוקרתית ביותר.

עניין של איכות
באמצעות הטבעת המספר תוכלו לדעת אם מדובר בכסף איכותי או בכסף העשוי סגסוגת ברמה ירודה. חפשו את הכיתוב על מנת להעריך את איכות הכסף. יחד עם זאת, אם תכשיט הכסף שלכם השחיר, אין הדבר מעיד על איכות ירודה של התכשיט שברשותכם. כל תכשיט מתכת ללא שכבת ציפוי להגנה תגיע לשלב השחרה בזמן כלשהו. רבים אף מעדיפים את המתכת כפי שהיא – עם הנטייה שלה להשחיר, ואינם מעוניינים לשנותה.

שוחרי תכשיטים
אם בכל זאת תבחרו להסיר את הכתמים השחורים שהופיעו על טבעות הכסף, תליוני הכסף או צמידי הכסף שלכם, תמיד תוכלו לנקותם באמצעות משחת שיניים, סבון כלים ומים או אפילו מטלית מיוחדת לניקוי כלי כסף המצויה בחנויות שונות לתכשיטים. חשוב להימנע מניקוי תכשיטי הכסף שלכם עם נייר מגבת או כל בד גס אחר מאחר והכסף כל כך עדין שהוא עלול להישרט ולאבד את מרקמו הייחודי.

בראשית היה הכסף
השימוש הראשוני בכסף היה בתקופה הפיניקית, בה נהוג היה לעשות שימוש בבקבוקי כסף לאחסון של מים, יין או חומץ. מטבע הכסף הראשון המתועד בעת החדשה הוטבע על ידי הנרי השני בשנת 1158.

הכסף בתנ"ך
"תּוֹרֵי זָהָב נַעֲשֶׂה לָּךְ עִם נְקֻדּוֹת הַכָּסֶף." - אמר שלמה בספר שיר השירים, ולא מעט פירושים עשה לו למשפט זה. שיר האהבה המפורסם ביותר בעולם כלל את האבנים הטובות, הפירות וכל הטוב ששופע העולם. כסף נחשב גם בתנ"ך למתכת יקרה או למעות בהן נעשה שימוש באותן תקופות. למעשה, מקור המילה כסף נעוץ כבר אי שם בימי התנ"ך.
לא בכדי, מהווה הכסף את אחת המתכות המבוקשות ביותר. גם היום, מהווה הכסף את אחד האמצעים הפופולאריים ביותר בשימוש, ובמיוחד לייצור של סתימות לשיניים, פאנלים סולריים, מפשירי אדים שונים ועוד, מגוון רחב של שימושים – כאשר ההבדל נוצר באופי הסגסוגת ובהרכבה. עכשיו, כשאתם יודעים את ההבדלים בין סוגי הכסף השונים, תדעו בדיוק איזה תכשיטים לחפש.

 

תכשיטי כסף סטרלינג 925